Apie:

  • Šiltai ruda spalva;
  • Matosi medžio rievės;
  • Atspari pažeidimams;

Šiltos spalvos lentos:

Thermoash lentos gaminamos naudojant „Thermowood“ procesą.

Kokybiškų ir auksinių spalvų ši lenta atrodo kaip egzotiška mediena. Atsparios medžiagos, turinčios mažą šilumos laidumą, tinka naudoti klimato sąlygomis, kur yra daug saulės spindulių.

Medienos grūdai ir gyslos yra nepaprastos ir suteikia jai visą grožį.

Mūsų uosiai kilę iš Šiaurės Amerikos (JAV ir Kanados). Tada jie termiškai šildomi pagal „Thermowood“ procesą. Puiki paviršiaus būklė ir apdaila.

Thermoash savybės yra išskirtinės, palyginti su natūralaus medžio ar net „Ipe“ plokštėmis. Jų stabilumas yra nepalyginamas su jokiomis natūralios medienos rūšimis.

Lygus paviršius 22x130 mm

Charakteristikos:

Šeima: Olacaceae

Tangentinis susitraukimas: 4,6%

Grybelinis atsparumas: Patvarus – 1 klasė

Vardas: Fraximus excelsior

Radialinis susitraukimas: 2,03%

Termitų atsparumas: Patvarus – 1 klasė

Spalva: Ruda – karamelė

RT / RR santykis: 2,27

Tankis: 610 kg / m3

Kryžminis grūdas: nė vienas

Stabilumas: Labai stabilus

Tamprumo modulis: 13500 Mpa

Terminis apdorojimas

Paprastoji pušis susideda iš maždaug 50% celiuliozės, 23% hemiceliuliozės, 20% lignino ir kitų medžiagų, įskaitant vandenį (H2O). Natūralios būklės mediena yra hidrofilinė: sugeria oro drėgmę (išsiplečia), o sausu oru išgarina šį vandenį ir susitraukia.

Taigi natūrali mediena nėra stabili. Tai ir išskiria jį iš kitų medžiagų.

Apdorojimas aukštoje temperatūroje keičia medienos savybes. Ji tampa hidrofobiška, t.y. nejautri vandeniui. Pagerėja jos stabilumas ir patvarumas. Iš tikrųjų jos komponentai: hemiceliuliozė, celiuliozė ir ligninas kristalizuojasi, kad taptų nejautrūs grybų ir kitų medieną gręžiančių lervų antpuoliams.

Terminio apdorojimo ciklas

Visas proceso ciklas trunka 96 valandas ir yra suskirstytas į tris etapus:

1 žingsnis. Džiovinimas: laisvas vanduo (H2O), esantis medienoje, išgarinamas reguliariai ir vidutiniškai keliant temperatūrą iki 140 ° C.

2 žingsnis. Terminis apdorojimas: temperatūra pakyla nuo 150 ° C iki 210 ° C ilgiau nei 6 valandas. Vanduo, tiksliau hidroksil-OH grupės, yra išgaunami iš ląstelės sienelės. Terminis apdorojimas atliekamas esant mažiausiai 180 ° C temperatūrai.

3 žingsnis.  Aušinimo fazė: tai paskutinis etapas: mediena palaipsniui aušinama ir stabilizuojama vandens garais iki kambario temperatūros maždaug 18 valandų.

Montavimas

Suplanuokite 40 cm atstumą nuo centro iki centro tarp sijų.

Apsaugokite savo sijas: naudokite bitumines juostas, kad uždengtumėte sijas ir išvengtumėte vandens patekimo į tvirtinimo vietas.

Sijos turi būti klojamos taip, kad būtų užtikrintas 2% nuolydis lentų išilgine kryptimi, kad vėliau būtų išvengta vandens kaupimosi ant lentų.

Tvirtinimas kabėmis

Thermoash profilis leidžia montuoti su tvirtinimo spaustuku, pritvirtintu ventiliacijos tarpikliu, kad oras galėtų cirkuliuoti po lentomis.

Kabės tvirtinamos po lenta, o tada 4,5x30mm nerūdijančio plieno varžtu pasukite ant spaustuko galvutės. Kabes galima įsigyti dėžutėse po 50 vnt. Su varžtais iš nerūdijančio plieno.

Termiškai apdorotų lentų tvirtinimas prisukant jas prie medinių sijų.

Kiekvienam tvirtinimo taškui reikalingi 2 varžtai iš nerūdijančio plieno.

Rekomenduojamas varžto skersmuo priklauso nuo lentos storio.

Varžto ilgis yra maždaug 2,5 karto didesnis už lentos ilgį. Plokštę reikia iš anksto išgręžti tokio paties skersmens gręžtuvu, kaip ir varžtas + gilzė. Viršutinė neapdoroto varžto pusė turi būti šiek tiek mažesnė už viršutinę lentos pusę (2 mm).

Atstumas tarp lentos kraštų yra 1,5–2 cm. Rekomenduojame naudotis „Cobraliner“ įrankiu, kad galėtumėte sulyginti varžtus.

Lentos kraštus visada pritvirtinkite mažiau nei 5 cm atstumu nuo krašto.

Termiškai apdorotų lentų tvirtinimas prisukant jas prie aliuminio sijų.

Vienam tvirtinimo taškui reikalingi du varžtai iš nerūdijančio plieno. Naudokite metalinius savaiminio gręžimo varžtus. Plokštė turi būti iš anksto išgręžta tuo pačiu grąžto skersmeniu arba net šiek tiek didesne nei varžto skersmuo + grimzdimas. Viršutinė neapdoroto varžto pusė turi būti šiek tiek mažesnė už viršutinę lentos pusę (2 mm).

Atstumas tarp lentos kraštų yra nuo 1,5 iki 2 cm. Lentų galus visada pritvirtinkite mažiau nei 5 cm atstumu nuo krašto.

Norint sumažinti varžtų kirpimo poveikį dėl aliuminio išsiplėtimo, ant sijų rekomenduojame užklijuoti 5 mm storio Shore 15 EPDM juostą.

Priežiūra

DĖMESIO: kaip ir dauguma medienos, Thermoash terasinės lentos reaguoja į sąlytį su metalu.

Dažniausia reakcija yra juodų dėmių atsiradimas. Mėlynai pilkos spalvos, juodos, smaigalio formos dėmės, paplitusios didesniuose medienos plotuose, neteisingai painiojamos su pelėsiu.

Tai yra paviršinė medienos reakcija su oksiduota geležimi (rūdimis). Žala atsiranda greitai ir staiga, dažnai naktį (nuo rasos ar lietaus).

Iš anksto pašalinkite metalo drožles, venkite sąlyčio su vejos trąšomis ir cementu / tinku.