Apie:

• Stabilus tvirtinimo spaustuko montavimas
• Labai tankus: geras atsparumas smūgiams
• Labai patvarus natūraliai: 1 klasė
• BFix segtuko tvirtinimas

Kokybės garantas

Ipe yra labiausiai žinoma rūšis lauko medžio pakloto projektams. Jos alyvuogių žalia spalva gali įgauti gelsvai rudus atspalvius, laikui bėgant pašviesėja ir tampa sidabro pilka. Jos šiltus atspalvius dažnai skiria kryžminiai grūdai.

Kilusi iš Pietų Amerikos, Ipe yra egzotiška mediena, pasižyminti nepaprastai įdomiomis savybėmis: jos stabilumas yra viena iš stipriųjų pusių. Džiovinimas ir drėgmės absorbcija turės labai ribotą poveikį deformacijai.

Mūsų džiovinta mediena siūloma su griovelio profiliu, kuris leidžia nematomą tvirtinimo spaustuko montavimą.

Svarbus šios rūšies bruožas yra kryžminio grūdelio buvimas (gyslų modelio netaisyklingumas). 

Galiausiai, Ipe yra viena iš patvariausių egzotinės medienos rūšių. Tačiau mes visada patariame vengti vandens kaupimosi ir pirmenybę teikti terasos vėdinimui.

Profilis:

Bfix 21x145mm

Charakteristikos:

Šeima: Bignoniacea

Tangentinis susitraukimas: 6,40%

Grybelinis atsparumas: Labai atsparus

Vardas: Tabebuia spp.

Radialinis susitraukimas: 5,10%

Termitų pasipriešinimas: Labai patvarus

Spalva: Ruda

RT / RR racionas: 1.3

Tankis: 1040 kg / m3

Kryžminis grūdas: Stiprus kryžminis grūdas

Stabilumas: Stabilus

Tamprumo modulis: 22760 MP

Montavimas ant sijų

Suplanuokite atstumą tarp sijų nuo centro iki centro 40 ar 50 cm. Šis atstumas nurodomas kiekvienoje mūsų profiliui pridedamoje lentelėje.

Sijos turi būti klojamos 2% nuolydžiu išilgine lentų kryptimi, kad lietaus vanduo galėtų nutekėti. Būtina griežtai laikytis šio 2% nuolydžio!

Vanduo taip pat turi tekėti po konstrukcija. Sijos turi būti atremtos ant guminių pjedestalų ar atramų.

Apsaugokite savo sijas ir pailginkite jų tarnavimo laiką: naudokite „Bitudeck“ bitumo juostelę, kad uždengtumėte sijas ir išvengtumėte vandens įsiskverbimo tvirtinimo vietose.

Dvigubos ir kryžminės

Dvigubos sijos leidžia vandeniui tekėti tarp lentos galų. Atstumas tarp lentos kraštų turi būti nuo 4 iki 6 mm, o atstumas tarp lentų galo ir sijos – nuo 20 iki 30 mm.

Kryžminės sijos

Norint sumontuoti greičiau ir geriau, rekomenduojame kryžminį sijų montavimą.

Sijų sluoksnis statmenai tvirtinamas ant pirmojo gegnių sluoksnio. Terasos lygumą lengviau ir greičiau sureguliuoti, pagerėja ventiliacija.

Jei purus ir blogai stabilizuotas dirvožemis, rekomenduojame naudoti cinkuoto plieno pamatų žemės varžtus, kad jūsų grindys būtų tvirtos.

Lentų tvirtinimas prie medinių sijų

Tarpas tarp grindų lentų turėtų būti 5–7 mm (atsižvelgiant į medienos drėgmės kiekį 14–16% pristatant). Montavimo metu naudokite lentos praskyrėjus.

Kad vanduo nesikauptų tarp lentų ir sijų, rekomenduojame naudoti „Airspacer“ tipo vėdinimo pleištą. Oro cirkuliacija po lentomis neleidžia nusėsti drėgmei.

Užtikrinkite gerą lentų vėdinimą

Niekada visiškai neuždenkita terasos kraštų, kad oras cirkuliuotų. Tarp grindų ir grindjuosčių palikite 2 cm ventiliacijos erdvę. Mažiausias atstumas tarp grindų lentų ir žemės turėtų būti nuo 4 iki 10 cm.

Lentų tvirtinimas spaustukais „Bfix“

Prašome atsižvelgti į atstumą tarp sijų (40 cm). Lentos jungtims reikia naudoti 2 tvirtinimo detales.

1 žingsnis

Pirmajai lentai prie krašto pritvirtinti reikia tinkamų pradinių / galinių tvirtinimo detalių. Įdėkite pirmąją lentą ir įdėkite tvirtinimo elementą. 4 mm gręžtuvu išgręžkite varžto skylę medinėse sijose.

2 žingsnis

Įsukite varžtą maždaug iki  pusės griovelio aukščio.

Jokiu būdu negalima varžto įsukti iki galo, kitaip kita plokštė nebus teisingai įdėta. Įdėkite kitą lentą kuo arčiau pirmosios lentos. Svarbu, kad ši lenta taip pat būtų tiksliai išlyginta.

3 žingsnis

Tvirtai įsukite tvirtinimo elementą. Apatinė tvirtinimo detalės dalis visada turi būti tiksliai pritaikyta prie sijos.

Norint išvengti aliuminio sijų, rekomenduojame naudoti 2 EPDM sujungimo juostas tarp tvirtinimo detalių, kad būtų išvengta varžtų sulaužymo. Naudokite varžtus, tinkamus aliuminio tašams. Mediniai sraigtai skirti tik medinėms sijoms.

Visi „FelixWood“ miškai atitinka Europos Sąjungos miškų įstatymų vykdymo, valdymo ir prekybos reglamentą (ES FLEGT). Mes kruopščiai tikriname miško sklypų kilmės sertifikatus. Visi gamybos etapai, nuo medžio iki medienos gabenimo, yra atsekami ir identifikuojami. Mes užtikriname nuolatinį visų mūsų tiekėjų auditą pagal ES FLEGT. 100% mūsų medienos yra teisėtos kilmės.

 

 

Atogrąžų miškai nuolat patiria vietos gyventojų ir ekonominį spaudimą. Kasmet nyksta 13 milijonų hektarų tropinių miškų, kurie bus paversti žemės ūkio ar kitos ekonominės veiklos žeme.

„FelixWood“ dalijasi FSC® vertybėmis, kurios aprašytos „Organizacijų asociacijos su FSC politikoje“ (FSC-POL-01-004, 2009 m. Liepos mėn.).

Pirkdami FSC sertifikuotą „FelixWood“ medieną, galite būti tikri, kad padedate vietos gyventojams rūpintis mišku, užtikrinate jo priežiūrą ir atnaujinimą pagal griežtas teisines taisykles.

IPE Priežiūra

Mediena tampa pilka, o paviršius įtrūksta dėl oro sąlygų. Mes rekomenduojame sutepti paviršių ir taip sumažinti šiuos padarinius. Naudokite tik ne vandens pagrindu pagamintas alyvas.

Dėmesio: iš anksto patikrinkite, ar alyva tinka naudojamai medienai. Aliejų reikia tepti bent kartą per metus arba net kelis kartus, atsižvelgiant į vietą ir oro sąlygas.

Po žiemos nuvalykite sąmanas nuo grindų. Niekada nevalykite aukšto slėgio srove.

DĖMESIO: juodos dėmės atsiranda gana dažnai. Šios pilkos arba juodos, smaigalio formos dėmės dažnai klaidingai painiojamos su pelėsiu. Tai yra smulkių metalų dalelių oksidacijos reakcija ant medienos paviršiaus. Jie gali būti iš įvairių šaltinių (vejos trąšos,  pjovimo metu susidariusios metalo dulkės ir kt.). Šis reiškinys gali pasireikšti staiga, po to, kai ant denio nusėda drėgmė (rasa, lietus ir kt.).