Apie:

• Spalva geltonai šviesiai ruda;
• Kryžmintų grūdų buvimas;
• Vidutinis patvarumas;
• Stabilus;

Šviesi ir tvirta mediena

Nuo geltonos iki net citrinos geltonos spalvos atspalvių. Ši rūšis vertinama dėl šiltų ir šviesių atspalvių.  Nuo saulės UV spindulių poveikio išblunka ir pasidaro sidabro pilkos spalvos.

Kilusi iš Pietų Amerikos Garapa yra egzotiška mediena, pasižyminti labai įdomiomis savybėmis: stabilumas yra viena iš stipriųjų Garapa pusių. Iš tiesų, jo tangentinis ir radialinis susitraukimas yra artimas Ipe. Kitaip tariant, džiovinimo procesas, taip pat drėgmės absorbcija, turės labai ribotą poveikį jo deformacijai.

Mes siūlome grioveliais džiovintą profilį, kuris leidžia nematomą montavimą su tvirtinimo spaustuku.

Svarbus šios rūšies bruožas yra kryžminio grūdelio buvimas (gyslų modelio netaisyklingumas).

Atkreipkite dėmesį, kad „Garapa“ nėra tokia patvari kaip „Ipe“ ar „Robinia“. Kuriant konstrukciją svarbu vengti vandens kaupimosi ir skatinti terasos vėdinimą.

Profilis:

22×145 mm

Asimetriškas griovelis tvirtinimo spaustukams „B-Fix“

Charakteristikos:

Šeima: Fabaceae – Caesalpinioideae

Tangentinis susitraukimas: 7,50%

Grybelinis atsparumas: Vidutiniškai patvarus

Vardas: Apulela lelocarpa

Radialinis susitraukimas: 4,20%

Termitų pasipriešinimas: Vidutiniškai atsparus

Spalva: Geltona

RT / RR santykis: 1,8

Tankis: 790 kg / m3

Kryžminis grūdas: Stiprus kryžminis grūdas

Stabilumas: Vidutinis stabilus – stabilus

Tamprumo modulis: 15880 Mpa

Montavimas ant sijų

Suplanuokite atstumą tarp sijų nuo centro iki centro 40 ir 50 cm. Šis atstumas nurodomas kiekvienoje mūsų profiliui pridedamoje lentelėje.

Sijos turi būti klojamos 2% nuolydžiu išilgine lentų kryptimi, kad lietaus vanduo galėtų nutekėti. Būtina griežtai laikytis šio 2% nuolydžio!

Vanduo taip pat turi tekėti po konstrukcija. Sijos turi būti atremtos ant guminių pjedestalų ar atramų.

Apsaugokite savo sijas ir pailginkite jų tarnavimo laiką: naudokite „Bitudeck“ bitumo juostelę, kad uždengtumėte sijas ir išvengtumėte vandens įsiskverbimo tvirtinimo vietose.

Dvigubos ir kryžminės

Dvigubos sijos leidžia vandeniui tekėti tarp lentos galų. Atstumas tarp lentos kraštų turi būti nuo 4 iki 6 mm, o atstumas tarp lentų galo ir sijos – nuo 20 iki 30 mm.

Kryžminės sijos

Norint sumontuoti greičiau ir geriau, rekomenduojame kryžminį sijų montavimą.

Sijų sluoksnis statmenai tvirtinamas ant pirmojo gegnių sluoksnio. Taip lengviau ir greičiau sureguliuoti terasos lygumą, pagerėja ventiliacija.

Jei purus ir blogai stabilizuotas dirvožemis, rekomenduojame naudoti cinkuoto plieno pamatų žemės varžtus, kad jūsų grindys būtų tvirtos.

Lentų tvirtinimas prie medinių sijų

Tarpas tarp grindų lentų turėtų būti 5–7 mm (atsižvelgiant į medienos drėgmės kiekį 14–16% pristatant). Montavimo metu naudokite lentos praskyrėjus.

Kad vanduo nebūtų įstrigęs tarp lentų ir sijų, rekomenduojame naudoti „Airspacer“ tipo vėdinimo pleištą. Oro cirkuliacija po lentomis neleidžia kauptis drėgmei.

Užtikrinkite gerą lentų vėdinimą.

Niekada visiškai neuždenkite terasos kraštų, kad oras cirkuliuotų. Tarp grindų ir grindjuosčių palikite 2 cm ventiliacijos erdvę. Mažiausias atstumas tarp grindų lentų ir žemės turėtų būti nuo 4 iki 10 cm.

Tvirtinimas prie aliuminio sijų

Vienam tvirtinimo taškui reikalingi du varžtai iš nerūdijančio plieno. Naudokite metalinius savaiminio gręžimo varžtus. Lenta turi būti iš anksto išgręžta tuo pačiu grąžto skersmeniu arba net šiek tiek didesne nei varžto skersmuo. Viršutinė neapdoroto varžto pusė turi būti šiek tiek mažesnė nei viršutinė lentos pusė (2 mm).

Atstumas tarp lentos kraštų yra nuo 1,5 iki 2 cm. Lentų galus visada pritvirtinkite mažiau nei 5 cm atstumu nuo krašto.

Norėdami sumažinti taršą ir sumažinti varžtų poveikį dėl aliuminio išsiplėtimo, ant sijų rekomenduojame užklijuoti 5 mm storio Shore 15 EPDM juostą.

Tvirtinimas prie aliuminio sijų

Prašome atsižvelgti į atstumą tarp sijų (40 cm). Lentos jungtims reikia naudoti 2 tvirtinimo detales.

1 žingsnis

Pirmajai lentai prie krašto pritvirtinti reikia tinkamų pradinių / galinių tvirtinimo detalių. Įdėkite pirmąją lentą ir įdėkite tvirtinimo elementą. 4 mm gręžtuvu išgręžkite varžto skylę medinėse sijose.

2 žingsnis

Įsukite varžtą maždaug įpusėjus arba iki griovelio aukščio.

Jokiu būdu negalima varžto įsukti iki galo, kitaip kita plokštė nebus teisingai įdėta. Įdėkite kitą lentą kuo arčiau pirmosios lentos. Svarbu, kad ši lenta taip pat būtų tiksliai išlyginta.

3 žingsnis

Tvirtai įsukite tvirtinimo elementą. Apatinė tvirtinimo detalės dalis visada turi būti tiksliai pritaikyta prie sijos.

Norėdami išvengti aliuminio sijų, rekomenduojame naudoti 2 EPDM sujungimo juostas tarp tvirtinimo detalių, kad būtų išvengta varžtų sulaužymo. Naudokite varžtus, tinkamus aliuminio tašams. Mediniai sraigtai skirti tik medinėms sijoms.

Visi „FelixWood“ miškai atitinka Europos Sąjungos miškų įstatymų vykdymo, valdymo ir prekybos reglamentą (ES FLEGT). Mes kruopščiai tikriname miško sklypų kilmės sertifikatus. Visi gamybos etapai, nuo medžio iki medienos gabenimo, yra atsekami ir identifikuojami. Mes užtikriname nuolatinį visų mūsų tiekėjų auditą pagal ES FLEGT. 100% mūsų medienos yra teisėtos kilmės.

 

 

Atogrąžų miškai nuolat patiria vietos gyventojų ir ekonominį  spaudimą. Kasmet nyksta 13 milijonų hektarų tropinių miškų, kurie bus paversti žemės ūkio ar kitos ekonominės veiklos žeme. 

„FelixWood“ dalijasi FSC® vertybėmis, kurios aprašytos „Organizacijų asociacijos su FSC politikoje“ (FSC-POL-01-004, 2009 m. Liepos mėn.).

Pirkdami FSC sertifikuotą „FelixWood“ medieną, galite būti tikri, kad padedate vietos gyventojams rūpintis mišku, užtikrinate jo priežiūrą ir atnaujinimą pagal griežtas teisines taisykles.

Garapa priežiūra:

Mediena tampa pilka, o paviršius įtrūksta dėl oro sąlygų. Mes rekomenduojame sutepti paviršių ir taip sumažinti šiuos padarinius. Naudokite tik ne vandens pagrindu pagamintas alyvas.

Dėmesio: iš anksto patikrinkite, ar aliejus tinka naudojamai medienai. Aliejų reikia tepti bent kartą per metus arba net kelis kartus, atsižvelgiant į vietą ir oro sąlygas.

Po žiemos nuvalykite samanas nuo grindų. Niekada nevalykite aukšto slėgio srove.

ATSARGIAI: juodos dėmės atsiranda gana dažnai. Šios pilkos arba juodos, smaigalio formos dėmės dažnai klaidingai painiojamos su pelėsiu. Tai yra smulkių metalų dalelių oksidacijos reakcija ant medienos paviršiaus. Jos gali būti iš įvairių šaltinių (vejos trąšos,  pjovimo metu susidariusios metalo dulkės ir kt.). Šis reiškinys gali pasireikšti staiga, po to, kai ant denio nusėda drėgmė (rasa, lietus ir kt.).