Grioveliai

Lygi

Apie:

  • Galima rifliuota arba lygi lenta;
  • Geltonai ruda spalva;
  • Sukama tiesiai su sraigtais;
  • Atspari pažeidimams

Bangkirai sėkmingos istorijos produktas

Bangkirai arba geltonasis Balau yra medžių rūšis, kilusi iš Indonezijos miškų.

 

Didžioji mūsų medienos dalis gaunama iš FSC sertifikuotų miškų koncesijų, esančių šiaurės rytuose nuo Borneo salos. Medienos kokybė yra kontroliuojama,  ji pjaunama ir džiovinama Javos saloje pagal „Felixwood“ kokybės reikalavimus.

Ši patvari rūšis pasižymi geromis visų lauko medienos konstrukcijų, ypač terasos lentų, savybėmis. Ši mediena yra tanki ir atspari smūgiams. Siekdami kuo labiau kontroliuoti stabilumą, visas lentas dirbtinai išdžioviname. Tai lemia geresnės kokybės gaminį ir sumažina deformaciją iki minimumo.

Bangkirai spalvos skiriasi atsižvelgiant į medieną, ji būna įvairių atspalvių – nuo rausvos iki rausvai rudos. 

Profilis:

Lygus: 19×90, 21×145, 25×120, 25×145, 27×145, 27×190, 45×145 mm

Rifliuotas:  21×145, 25×145, 27×145 mm

Banguotas: 19×90, 25×145 mm

Charakteristikos:

Šeima: Dipterocarpaceae

Tangentinis susitraukimas: 9,50%

Grybelinis atsparumas: Ištvermingas

Vardas: Shorea laevis

Radialinis susitraukimas: 4,20%

Termitų atsparumas: Ištvermingas

Spalva: Geltona ruda

RT / RR santykis: 2,3

Tankis: 910 kg / m3

Kryžminis grūdas: Lengvas kryžminis grūdelis

Stabilumas: Vidutiniškai stabilus

Tamprumo modulis: 22940 Mpa

Montavimas ant sijų

Suplanuokite atstumą tarp sijų nuo centro iki centro 40 ir 50 cm. Šis atstumas nurodomas kiekvienoje mūsų profiliui pridedamoje lentelėje.

Sijos turi būti klojamos 2% nuolydžiu išilgine lentų kryptimi, kad lietaus vanduo galėtų nutekėti. Būtina griežtai laikytis šio 2% nuolydžio!

Vanduo taip pat turi tekėti po konstrukcija. Sijos turi būti atremtos ant guminių pjedestalų ar atramų.

Apsaugokite savo sijas ir pailginkite jų tarnavimo laiką: naudokite „Bitudeck“ bitumo juostelę, kad uždengtumėte sijas ir išvengtumėte vandens įsiskverbimo tvirtinimo vietose.

Dvigubos ir kryžminės

Dvigubos sijos leidžia vandeniui tekėti tarp lentos galų. Atstumas tarp lentos kraštų turi būti nuo 4 iki 6 mm, o atstumas tarp lentų galo ir sijos – nuo 20 iki 30 mm.

Kryžminės sijos

Norint montuoti greičiau ir geriau, rekomenduojame kryžminį sijų montavimą.

Sijų sluoksnis statmenai tvirtinamas ant pirmojo gegnių sluoksnio. Taip lengviau ir greičiau sureguliuoti terasos lygumą, pagerėja ventiliacija.

Jei purus ir blogai stabilizuotas dirvožemis, rekomenduojame naudoti cinkuoto plieno pamatų varžtus, kad jūsų grindys būtų tvirtos.

Lentų tvirtinimas prie medinių sijų

Tarpas tarp grindų lentų turėtų būti 5–7 mm (atsižvelgiant į medienos drėgmės kiekį 14–16% pristatant). Diegimo metu naudokite lentos praskyrėjus.

Kad vanduo nesikauptų tarp lentų ir sijų, rekomenduojame naudoti „Airspacer“ tipo vėdinimo pleištą. Oro cirkuliacija po lentomis neleidžia nusėsti drėgmei.

Užtikrinkite gerą lentų vėdinimą

Niekada visiškai neuždenkite terasos kraštų, kad oras cirkuliuotų. Tarp grindų ir grindjuosčių palikite 2 cm ventiliacijos erdvę. Mažiausias atstumas tarp grindų lentų ir žemės  turėtų būti nuo 4 iki 10 cm.

Tvirtinimas prie aliuminio sijų

Vienam tvirtinimo taškui reikalingi du varžtai iš nerūdijančio plieno. Naudokite metalinius savaiminio gręžimo varžtus. Lenta turi būti iš anksto išgręžta tuo pačiu grąžto skersmeniu arba net šiek tiek didesniu nei varžto skersmuo. Viršutinė varžto pusė turi būti šiek tiek mažesnė nei viršutinė lentos pusė (2 mm).

Atstumas tarp lentos kraštų yra nuo 1,5 iki 2 cm. Lentų galus visada pritvirtinkite mažiau nei 5 cm atstumu nuo krašto.

Norėdami sumažinti taršą ir sumažinti varžtų poveikį dėl aliuminio išsiplėtimo, ant sijų rekomenduojame užklijuoti 5 mm storio Shore 15 EPDM juostą.

Visi „FelixWood“ miškai atitinka Europos Sąjungos miškų įstatymų vykdymo, valdymo ir prekybos reglamentą (ES FLEGT). Mes kruopščiai tikriname miško sklypų kilmės sertifikatus. Visi gamybos etapai, nuo medžio iki medienos gabenimo, yra atsekami ir identifikuojami. Mes užtikriname nuolatinį visų mūsų tiekėjų auditą pagal ES FLEGT. 100% mūsų medienos yra teisėtos kilmės.

 

 

Atogrąžų miškai nuolat patiria vietos gyventojų ir ekonominį spaudimą. Kasmet nyksta 13 milijonų hektarų tropinių miškų, kurie bus paversti žemės ūkio ar kitos ekonominės veiklos žeme.

„FelixWood“ dalijasi FSC® vertybėmis, kurios aprašytos „Organizacijų asociacijos su FSC politikoje“ (FSC-POL-01-004, 2009 m. Liepos mėn.).

Pirkdami FSC sertifikuotą „FelixWood“ medieną, galite būti tikri, kad padedate vietos gyventojams rūpintis mišku, užtikrinate jo priežiūrą ir atnaujinimą pagal griežtas teisines taisykles.

BANGKIRAI terasinių lentų priežiūra

Mediena tampa pilka, o paviršius įtrūksta dėl oro sąlygų. Mes rekomenduojame sutepti paviršių ir taip sumažinti šiuos padarinius. Naudokite tik ne vandens pagrindu pagamintas alyvas.

Dėmesio: iš anksto patikrinkite, ar alyva tinka naudojamai medienai. Aliejų reikia tepti bent kartą per metus arba net kelis kartus, atsižvelgiant į vietą ir oro sąlygas.

Po žiemos nuvalykite samanas nuo grindų. Niekada nevalykite aukšto slėgio srove.

DĖMESIO: juodos dėmės atsiranda gana dažnai. Šios pilkos arba juodos, smaigalio formos dėmės dažnai klaidingai painiojamos su pelėsiu. Tai yra smulkių metalų dalelių oksidacijos reakcija ant medienos paviršiaus. Jos gali būti iš įvairių šaltinių (vejos trąšos,  pjovimo metu susidariusios metalo dulkės ir kt.). Šis reiškinys gali pasireikšti staiga, po to, kai ant terasos nusėda drėgmė (rasa, lietus ir kt.).