Apie:

• Apvalus profilis skirtas paslėptoms fiksuojamoms tvirtinimo detalėms
• Labai tvirtas

• Ruda – šviesiai raudona

Šiltos spalvos terasinės lentos

Mukulungu, „FelixWood“ gamoje pervadintas į Afrikulu, yra atogrąžų mediena iš Vakarų Afrikos, o tiksliau – iš Kongo.

Visa mūsų mediena gaunama iš tvariai tvarkomų, FSC sertifikuotų miškų.

Mukulungu yra įdomi alternatyva Ipe. Jis yra smulkiagrūdis, šiek tiek mažiau tankus nei Ipe, tačiau jo stabilumas yra gana geras ir beveik identiškas. Jis išsiskiria rausvai ruda spalva su tamsesnėmis gyslomis, kuri laikui bėgant šviesėja, kad, kaip ir kitos egzotinės rūšys, taptų sidabro pilka.

Jo TS / RS (tangentinio ir radialinio susitraukimo) santykis yra 1,1, kaip ir Ipe (1,3). Tai reiškia gerą stabilumą po sumontavimo. Be to, visos „Afrikulu“ terasos lentos džiovinamos dirbtinėse džiovyklose iki vidutinio 16% drėgnumo. Siūlomos lentos yra su grioveliu, kad būtų galima tvirtinti „Bfix“ spaustukais be matomų varžtų.

Dėl kietumo, panašaus į Bangkirai, tačiau pranašesnio už Garapą, Afrikulu lentos labai atsparios smūgiams.

Galiausiai, Mukulungu yra viena iš patvariausių egzotinių medienos rūšių. Ji atspari termitams ir rijotiniams grybams. Tačiau mes visada patariame vengti vandens kaupimosi ir pirmenybę teikti lentų vėdinimui apačioje, naudojant apatinius „Airspacer“ tipo ventiliacijos gaubtus.

Profilis:

Lygus: 21×145, 25×145 mm

Su grioveliu: 21×145, 25×145 mm

„B-fix“ profilis: 21×145 mm

Charakteristikos:

Šeima: Sapotaceae

Tangentinis susitraukimas: 8.40%

Grybelinis atsparumas: Labai patvarus

Vardas: Autranella congolensis

Radialinis susitraukimas: 7,40%

Termitų pasipriešinimas: Tvarus

Spalva: Raudonai ruda

RT / RR santykis: 1.1

Tankis: 940 kg / m3

Kryžminis grūdas: Lengvas skaitiklio siūlas

Stabilumas: Stabilus

Tamprumo modulis: 17060 Mpa

Montavimas ant sijų

Suplanuokite atstumą nuo centro iki centro tarp sijų 40 ir 50 cm. Šis atstumas nurodomas kiekvienoje mūsų produktui pridedamoje lentelėje.

Sijos turi būti klojamos 2% nuolydžiu išilgine lentų kryptimi, kad lietaus vanduo galėtų nutekėti. Būtina griežtai laikytis šio 2% nuolydžio!

Vanduo taip pat turi tekėti po konstrukcija. Sijos turi būti atremtos ant guminių pjedestalų ar atramų.

Apsaugokite savo sijas ir pailginkite jų tarnavimo laiką: naudokite „Bitudeck“ bitumo juostelę, kad uždengtumėte sijas ir išvengtumėte vandens įsiskverbimo tvirtinimo vietose.

Dvigubos ir kryžminės

Dvigubos sijos leidžia vandeniui tekėti tarp lentos galų. Atstumas tarp lentos kraštų turi būti nuo 4 iki 6 mm, o atstumas tarp lentų galo ir sijos – nuo 20 iki 30 mm.

Kryžminės sijos

Jei norite montuoti greičiau ir geriau, rekomenduojame kryžminį sijų montavimą.

Sijų sluoksnis statmenai tvirtinamas ant pirmojo gegnių sluoksnio. Taip lengviau ir greičiau sureguliuoti terasos lygumą, pagerėja ventiliacija.

Jei dirvožemis purus ir blogai stabilizuotas, rekomenduojame naudoti cinkuoto plieno pamatų varžtus, kad jūsų grindys būtų tvirtos.

Lentų tvirtinimas prie medinių sijų

Tarpas tarp grindų lentų turėtų būti 5–7 mm (atsižvelgiant į medienos drėgmės kiekį 14–16% pristatant). Montavimo metu naudokite lentos praskyrėjus.

Kad vanduo nesikauptų tarp lentų ir sijų, rekomenduojame naudoti „Airspacer“ tipo vėdinimo pleištą. Oras cirkuliuoja po lentomis ir neleidžia kauptis drėgmei.

Užtikrinkite gerą lentų vėdinimą.

Niekada visiškai neuždenkite terasos šonų, kad oras cirkuliuotų. Tarp grindų ir grindjuosčių palikite 2 cm ventiliacijos erdvę. Mažiausias atstumas tarp grindų lentų ir žemės drėgnoms grindims turėtų būti nuo 4 iki 10 cm.

Tvirtinimas prie aliuminio sijų

Vienam tvirtinimo taškui reikalingi du varžtai iš nerūdijančio plieno. Naudokite metalinius savaiminio gręžimo varžtus. Lenta turi būti iš anksto išgręžta tuo pačiu grąžto skersmeniu arba net šiek tiek didesniu nei varžto skersmuo. Viršutinė neapdoroto varžto pusė turi būti šiek tiek mažesnė nei viršutinė lentos pusė (2 mm).

Atstumas tarp lentos kraštų yra nuo 1,5 iki 2 cm. Lentų galus visada pritvirtinkite mažiau nei 5 cm atstumu nuo krašto.

Norėdami sumažinti varžtų trūkimo poveikį dėl aliuminio išsiplėtimo, ant sijų rekomenduojame užklijuoti 5 mm storio Shore 15 EPDM juostą.

Lentų tvirtinimas spaustukais „Bfix“

Prašome atsižvelgti į atstumą tarp sijų (40 cm). Lentos jungtims reikia naudoti 2 tvirtinimo detales.

1 žingsnis

Pirmajai lentai prie krašto pritvirtinti reikia tinkamų pradinių / galinių tvirtinimo detalių. Įdėkite pirmąją lentą ir įdėkite tvirtinimo elementą. 4 mm gręžtuvu išgręžkite varžto skylę medinėse sijose.

2 žingsnis

Įsukite varžtą maždaug iki pusės griovelio aukščio.

Jokiu būdu negalima varžto įsukti iki galo, kitaip kita plokštė nebus teisingai įdėta. Įdėkite kitą lentą kuo arčiau pirmosios lentos. Svarbu, kad ši lenta taip pat būtų tiksliai išlyginta.

3 žingsnis

Tvirtai įsukite tvirtinimo elementą. Apatinė tvirtinimo detalės dalis visada turi būti tiksliai pritaikyta prie sijos.

Norint išvengti aliuminio sijų, rekomenduojame naudoti 2 EPDM sujungimo juostas tarp tvirtinimo detalių, kad būtų išvengta varžtų sulaužymo. Naudokite varžtus, tinkamus aliuminio tašams. Mediniai sraigtai skirti tik medinėms sijoms.

Visi „FelixWood“ miškai atitinka Europos Sąjungos miškų įstatymų vykdymo, valdymo ir prekybos reglamentą (ES FLEGT). Mes kruopščiai tikriname miško sklypų kilmės sertifikatus. Visi gamybos etapai, nuo medžio iki medienos gabenimo, yra atsekami ir identifikuojami. Mes užtikriname nuolatinį visų mūsų tiekėjų auditą pagal ES FLEGT. 100% mūsų mediena yra teisėtos kilmės.

 

 

Atogrąžų miškai nuolat patiria vietos gyventojų ir ekonominės aplinkos spaudimą. Kasmet nyksta 13 milijonų hektarų tropinių miškų, kurie bus paversti žemės ūkio ar kita naudojama žeme.

„FelixWood“ dalijasi FSC® vertybėmis, kurios aprašytos „Organizacijų asociacijos su FSC politikoje“ (FSC-POL-01-004, 2009 m. Liepos mėn.).

Pirkdami FSC sertifikuotą „FelixWood“ medieną, galite būti tikri, kad padedate vietos gyventojams rūpintis mišku, užtikrinate jų priežiūrą ir atnaujinimą pagal griežtas teisines taisykles.

AFRIKULU Priežiūra

Mediena tampa pilka, o paviršius įtrūksta dėl oro sąlygų. Mes rekomenduojame sutepti paviršių ir taip sumažinti šiuos padarinius. Naudokite tik ne vandens pagrindu pagamintas alyvas.

Dėmesio: iš anksto patikrinkite, ar alyva tinka naudojamai medienai. Aliejų reikia tepti bent kartą per metus arba net kelis kartus, atsižvelgiant į vietą ir oro sąlygas.

Po žiemos nuvalykite samanas nuo grindų. Niekada nevalykite aukšto slėgio srove.

DĖMESIO: juodos dėmės atsiranda gana dažnai. Šios pilkos arba juodos, smaigalio formos dėmės dažnai klaidingai painiojamos su pelėsiu. Tai yra smulkių metalų dalelių oksidacijos reakcija ant medienos paviršiaus. Jos gali būti iš įvairių šaltinių (vejos trąšos,  pjovimo metu susidariusių metalo dulkių ir kt.). Šis reiškinys gali pasireikšti staiga, po to, kai ant terasos nusėda drėgmė (rasa, lietus ir kt.).